סימנים על גרניט פורצלן

ישנם מספר סיבות וגורמים לסימנים על רצפת גרניט פורצלן, חלקם נוצרים מתחזוקה לא נכונה ושימוש בחומר שטיפה לא מתאים, חלקם האחר נוצר בעת התקנה של האריחים. במדריך הבא נפרט את סוגי הסימנים ואת הדרך להסירם. לצערנו לעיתים ישנם כתמים וסימנים על רצפת גרניט פורצלן שלא ניתנים להסרה ואין מנוס מלהחליף אריחים אך ברוב המקרים פוליש לרצפת גרניט פורצלן או חומר ניקוי יפתור את הבעיה.

לא מצליחים להסיר את הסימנים מהרצפה שלכם?

במקרה ויש לכם סימנים על האריחים אותם אתם לא מצליחים להסיר. ראשית כדאי לנסות להסירם עם "ספוג הפלא" אותו ניתן להשיג בכל חנות מכולת. פשוט מרטיבים אותו עם מעט מים בלבד ומשפשפים. למעשה טכניקת ניקוי זו נחשבת  לטכניקה ניקוי עדינה שלא פוגעת באריחים. ברוב המקרים הבעיה תיפתר. במידה וזה לא צלח מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע ולא לנסות לבד כל מיני חומרים הדבר עלול להביא לנזק בלתי הפיך לאריחים.

סימנים על גרניט פורצלן

סימנים של אבק

סימנים של אבק או מעין עננות הגורמים לאי אחידות ברצפה. סימנים אלה נוצרים בעיקר ברצפות חדשות או לאחר שיפוץ. העננים האלה הם בדרך כלל שאריות של רובה.
למעשה בתהליך יישום הרובה, ממלאים את הפוגות (המרווחים בין האריחים) בחומר מילוי צמנטי לאחר חצי ייבוש של החומר מסירים את שאריות חומר המילוי עם ספוג רטוב. בתהליך זה נוצרת שכבה דקה של החומר המילוי על גבי האריחים. בסיום התהליך נדמה כאילו נותרה שכבת אבק על הרצפה.
אם תנסו לבצע שטיפה רגילה על מנת להסיר שכבת אבק זאת תיווכחו לראות כי כאשר הרצפה עדין רטובה הכול נראה נהדר. אך למעשה לאחר ייבוש מלא, כל האבק חוזר. על מנת לטפל בבעיה זאת יש צורך לבצע פוליש קרצוף לרצפה עם חומר מתאים. ואם אתם שואלים האם מותר לבצע פוליש קרצוף לאריחי גרניט פורצלן או קרמיקה? אז התשובה היא בהחלט, כן.

סימנים על גרניט פורצלן לאחר שיפוץ

סימנים של עקבות רגלים ברצפת גרניט פורצלן

אם שמתם לב לסימנים של עקבות רגלים על האריחים גם לאחר שטיפת הרצפה. סביר להניח שזה נוצר בעקבות שטיפה בחומר ניקוי שינו מתאים לרצפה שלכם. התופעה שחיכה ונפוצה מאוד במרצפות גרניט פורצלן. קיימים מגוון חומרים לשטיפת רצפות חלקם מכיל פולימר או באנגלית ווקס. כאשר שוטפים את הרצפה עם חומר המכיל פולימר נוצרת שכבה שומנית על פני האריחים הגורמת להיווצרותם של סימנים אלה. הדרך להסירם היא ע"י פוליש קרצוף עם חומר מסיר ווקס או מסיר שומנים. בהמשך לצורך תחזוקת הרצפה יש להחליף חומר שטיפה ולהשתמש בחומר ניקוי על בסיס אלכוהול. אלכוהול הוא חומר ניקוי נהדר למרצפות גרניט פורצלן התכונה העיקרית שלו שהוא מתנדף מתייבש מהר ולא משאיר שום שכבה על הרצפה. 

סימנים על גרניט פורצלן עקבות

סימנים של שריטות קלות על רצפת גרניט פורצלן מבריקה

סימני שריטות קלות רואים רק אם מסתכלים  מרחוק ובזווית מסוימת או באור מסוים למשל כשאור השמש מכה ברצפה בשעה מסוימת. תופעה זאת נוצרת רק ברצפה מבריקה מלוטשת או מזוגגת כתוצאה מגרירה של חפצים ורהיטים. לגרניט פורצלן מזוגג למשל יש ציפוי זכוכית עדניה. ברגע שגוררים חפץ על רצפה נוצרת שריטה עדינה המצב דומה מאוד לשריטות שנראה על זכוכית. ניתן להעלים סימנים כאלה באמצעות פוליש.

סימנים על גרניט פורצלן מבריק

סימנים של גרירות

סימני גרירה נוצרים בעיקר מרגלים של רהיטים ממתכת, כאשר גוררים רהיט עם רגליים ממתכת נוצר סימן גרירה שלא יורד בשטיפה רגילה. להסרת סימנים מסוג זה ישנם מספר חומרים. החומר הטוב ביותר שאני מכיר הוא DM-680 של חברת SAG באתר החברה תוכלו להראות סרטוני הדגמה של החומר הנ"ל בפעולה. למניעת היווצרותם של סימנים אלו שימו מחליקי טפלון לרהיטים שלכם.

סימנים על גרניט פורצלן שריטות

סימנים של טיפות

סימני טפטוף של חומר ניקוי. רצפת גרניט פורצלן נחשבת לרצפה חזקה ועמידה שלא אמורה להיפגע מחומרי ניקוי חזקים היא עמידה לחומצות בסיסים וממסים. לעיתים נשפך חומר ניקוי על הרצפה ונשאר סימן של טפטוף החומר על הרצפה. הסיבה נגרמת משימוש בחומר ניקוי המכיל פולימר. זה דיי דומה לתופעה של "סימנים של עקבות רגלים" שכבר ציינתי קודם. אז מה שקורה בעצם הוא, שהחומר ניקוי שנשפך על הרצפה ניקה את השכבה השומנית שנוצרה על האריחים. בעקבות השימוש בחומר ניקוי המכיל פולימר. כך בעצם נחשף המראה הטבעי האמיתי של האריח ללא הציפוי. בעצם האריח לא נפגע הוא רק נוקה נקודתית. הפתרון הוא די פשוט צריך לנקות את כל הרצפה משכבות הפולימר על מנת לקבל את המראה טבעי והאחיד של האריחים.

סימנים על גרניט פורצלן מט

סימנים של נקודות שחורות

סימנים של נקודות שחורות נוצרים בעיקר ברצפות עם טקסטורה מחוספסת. סמנים אלה נוצרים כתוצאה ממחזורי הרטבה ייבוש. בעת שטיפת המרצפות מים נקווים אל תוך הנקבוביות ובמשך הזמן הדבר גורם לרצפה להשחיר. הפתרון הוא באמצעות פוליש הברשה. מקרצפים את הרצפה באמצעות מכונה. על המכונה מלבישים מברשת עם שערות עדינות. השערות של המברשת חודרות לתוך הנקבוביות שעל רצפה ומוציאות את הלכלוך שהצטבר בהן. גם כאן נמליץ להשתמש בחומר שטיפה על בסיס אלכוהול כדי להאט את התהליך. אם גם לכם יש רצפה כזאת תאלצו לעשות לה פוליש מידיי שנה או יותר.

סימנים על גרניט פורצלן השחרה

סימנים של נקודות לבנות

סימנים של נקודות לבנות קטנות מופיעות בגרניט פורצלן דמוי פרקט. התופעה מאוד נדירה אבל נתקלנו לא פעם אחת. אם כל הבדיקות שעשינו לא הצלחנו להבין כיצד זה נגרם. לדעתי ורק לדעתי! זה ככל הנראה בעיה ביצור של האריחים. אם מסתכלים מקרוב הדבר נראה כפגיעה בפיגמנט של האריחים. בכול מקרה לתופעה הזאת יש פתרון, שמטשטש את הסימנים האלה ב95% והוא באמצעות מריחת סילר מדגיש גוון.

סימנים על גרניט פורצלן נקודות לבנות

ישנם מספר סיבות עלולות לגרום להופעת סימנים על רצפת גרניט פורצלן. באתר תוכלו לראות דוגמאות לסימנים העלולים להופיע וכיצד ניתן להסירם…

במקרים רבים כן, פוליש יכול להסיר סימנים מאריחי גרניט פורצלן. 
מידע נוסף נמא באתר שלנו כנסו עכשיו…

מתחייבים ל- 100% אחריות

שיפצתם?
עוברים דירה?
בא לכם לחדש?

אל תשברו לעצמכם את הגב.

דוקטור פוליש היועץ האישי שלך
שרות חדש וחסר תקדים בעולם הניקיון.

הצג צ'ט
1

כתבו לנו משהו...