ניקיון ובטיחות - טיפים והמלצות

כיצד תשמרו על עצמכם בזמן ניקיון הבית. ניקיון היא פעולה פיזית מאמצת ואינטנסיבית. ישנן מספר דרכים להיפגע כתוצאה מניקיון, ולמעשה תאונות רבות מתרחשות דווקא ברחבי הבית. פעולות ניקיון כוללות שימוש בחומרי ניקיון מרוכזים, ותמיד קיימת סכנת החלקה. פרט לתאונות כאלה שיש בהן סכנה מידית, חשוב להכיר בכך שפעולות פיזיות הקשורות בניקיון עלולות לפגוע בגוף שלכם בטווח הארוך אם לא תבצעו אותן כראוי.

איך לשמור על הגב בזמן ניקיון

אחד מהכללים החשובים בעבודה בניקיון הבית, היא להימנע ככל האפשר מפגיעה בגב שלכם. הצורך להתכופף מספר רב של פעמים ולשאת דברים כבדים גורמת להפעלת לחץ מסיבי על עמוד השדרה, ולעיתים הנזק הוא בלתי הפיך. אם כן, כיצד תשמרו על הגב שלכם?

כאשר אתם מנקים את הרצפה בעזרת מטאטא, מגב או שואב אבק, הקפידו לעבוד עם מוט אחיזה ארוך שימנע מכם כיפוף יתר. אם אתם צריכים להתכופף כדי להרים דברים מהרצפה, התכופפו בעזרת הברכיים ולא בעזרת כיפוף הגב – יש לכופף את הברכיים לתנוחת ישיבה, וליישרן כאשר רוצים להזדקף, מבלי להשתמש בגב כמנוף להתרוממות.

 

 

דוקטור פוליש – מומחה לניקיון בתים!
חייגו עכשיו: 1800-39-39-30

כללי הזהירות החשובים בעת ניקיון

עבודה עם סולם

בעבודה עם סולם, חשוב מאד לבדוק את יציבות הסולם לפני שעולים עליו. יש להציב את הסולם על משטח קשה כדי שרגלי הסולם יוכלו לאחוז בו בחוזקה. בזמן שאתם עובדים על הסולם דאגו שמישהו יחזיק את הסולם משני הצדדים לקבלת יציבות מקסימלית.

ניקיון עם מים

העבודה בניקיון הבית כרוכה בנוזלים – בעיקר חומרי ניקיון ומים. הקפידו להיזהר בעבודתכם מהשילוב המסוכן של סביבה לחה עם נקודות חשמל או מכשירים חשמליים.

חומרי ניקיון כימיים

חומרי הניקוי מכילים חומרים כימיים, לעיתים בריכוזים די גבוהים. לכן, רצוי מאד לחבוש כפפות בעת הניקיון לשמירה על עור ידכם. בעבודה תכופה עם חומרי ניקיון ללא כפפות עור נוטה להתייבש ולהתקמט בגיל מוקדם.

ניקוי אבק

כאשר אנו מנקים אבק, האבק יוצא ממקומות בהם הוא הצטבר זמן ארוך ומתפזר בחלל האוויר. כתוצאה מכך, המנקה נושם חלקיקים רבים של אבק. בדים העשויים ממיקרופייבר מהווים אלטרנטיבה נהדרת: בדים אלה, בשל כושר ספיגה מצוין, תופסים את חלקיקי האבק במקום לפזר אותם באוויר. דרכים נוספות להימנע מנשימת אוויר מאובק היא להשתמש בשואב אבק במקום מטאטא בניקוי רצפה קשה. שואבי האבק שואבים את האבק הרבה יותר מהר, מה שהרבה יותר בריא עבורנו. אם אתם סובלים מרגישות לחומרים מסוימים, אל תהססו – שימו מסכה על הפנים כדי שלא תנשמו את האלרגנים.

זכרו, הגוף שלנו אינו מכונת ניקיון והוא דורש תחזוקה נאותה.

למידע בנושא שירותי ניקיון לבית, לחצו – שירותי ניקיון.

למידע בנושא ניקיון בתים או דירות, לחצו – ניקיון בתים.

למידע בנושא שירותי פוליש רצפות, לחצו – פוליש רצפות.

לבדיקת מחיר ניקיון בתים, או מחיר פוליש לרצפה, לחצו – מחירים.

לקבלת הצעת מחיר – צרו קשר

לקבלת הצעת מחיר לשירותי חברת ניקיון או בירור פרטים, אתם מוזמנים לשלוח לנו הודעה דרך תיבת ה – צור קשר. נציג החברה יחזור אליכם בהקדם האפשרי עם כל המידע. לקבלת מענה וייעוץ חינם, לכל נושא בתחום ניקיון בתים, פוליש לרצפה ושירותי חברת ניקיון מקצועית, ניתן לחייג לטלפון 1800-39-39-30

במקרי חירום אפשר לחייג לטלפון 052-4883550

או לשלוח מייל – [email protected]

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת! ד"ר פוליש.

מתחייבים ל- 100% אחריות

שיפצתם?
עוברים דירה?
בא לכם לחדש?

אל תשברו לעצמכם את הגב.

דוקטור פוליש היועץ האישי שלך
שרות חדש וחסר תקדים בעולם הניקיון.