כיצד תשמרו על שטיחים נקיים בבית?

שטיחים צוברים לכלוך במהירות. אל תיתנו לעובדה הזאת לתסכל אתכם. הרי כל המטרה בהחזקת שטיחים היא לאסוף לכלוך ואבק. במשך הזמן, הלכלוך מצטבר בסיבים וחודר לעומק השטיח. הסיבים בשטיחים אוספים מיליוני חלקיקי אבק, חלקיקי שומן וחומרים אורגניים. אם לא דואגים לניקוי השטיחים לעיתים קרובות הם עלולים להיראות בלוים ואף להדיף ריח רע. תכיפות הניקוי המומלצת לשטיח תלויה רבות במספר האנשים הדורכים על השטיח. שטיח בעסק עם תנועה רבה של אנשים זקוק לניקוי שטיחים לעיתים קרובות יותר. שמירה מתמדת על ניקוי השטיחים בבית או בעסק שלכם יכולה לשמור על שטיחים שלכם לאורך שנים ולמנוע בלאי מוקדם.

ישנם כמה כללים שיעזרו לך לשמור על השטיח נקי ככל האפשר ויעזרו לך להכין את השטיח לניקוי יסודי.

ניקוי שטיח – תחזוקה שוטפת

כדי להימנע מלכלוך רב של השטיח, מומלץ להניח מרבד לניקוי נעליים לפני הכניסה. כלל ראשון בניקוי שטיחים הוא לבצע ניקוי תדיר של השטחים שלך. אספו את פירורים ושאר חומרים מלכלכים ככל שניתן. השתמשו בשואב אבק לניקוי השטיחים – עברו על השטיח בכיוון אחד וברצפה מסביב. לאחר שסיימתם, שאבו את האבק בכיוון השני. חזרו על הפעולות האלה מספר פעמים. מומלץ לשמור על פילטר נקי בשואב האבק להבטחת יכולת שאיבה מקסימלית.

שטיפה של השטיח

אם יש כתמים על השטיח, הסירו אותם באופן מיידי. בניקוי עם מים, חשוב לספוג את המים בעזרת מטלית מייד בתום הפעולה. אם הלכלוך נספג בשטחים זמן רב, אז קשה מאד להסיר אותו מאוחר יותר.

בשימוש בחומרי ניקוי, בחנו את החומרים במקומות נסתרים לפני שאתם מתחילים לנקות בעזרתם את כל השטיח.

אם נשפך נוזל על השטיח יש להשתמש במטלית ולספוג אותו מיידית. אין להפעיל כוח רב או לשפשף אלא לספוח את הנוזל באמצעות המטלית בכיוון הסיבים.

בבתים, מספיק לנקות את השטיח בצורה יסודית פעם בחצי שנה. לעסקים, רצוי אחת לחודש. כדי להשיג ניקוי מקסימלי עבור השטיח שלכם, שקלו להיעזר בשירות מקצועי. הוצאה כזאת פעמיים בשנה, בהחלט שווה את ההשקעה וחוסכת מאמץ רב.

 

למידע נוסף אודות ניקוי שטיחים מקצועי – לחצו כאן