לא משנה כמה טוב ומקצועי הרצף שבחרתם, הוא אינו יכול לבצע ריצפה מושלמת. תמיד יהיו מישקים שאינם ישרים, הפרשי גבהים בין האריחים, שריטות שנוצרו אחרי ולפני הריצוף. הפתרון לזה הוא ליטוש אבן. בתהליך ליטוש אבן נסתמים כל הגידים והחורים הפתוחים, מוסרת שכבת האבן העליונה וכתוצאה מכך נוצר משטח חלק, מבריק ואחיד.

חידוש מדרגות מאבן - ליטוש אבן  חידוש אבן - חידוש מרצפות אבן לפני ואחריליטוש אבן - חידוש מרצפות אבן בקיטור

 

 

רגע לפני שמרצפים...

רצוי לרצף כך שהמרווחים בין אריח לאריח (כלומר הפוגות) ברוחב של 1 מ"מ. היתרון בכך שהפוגות במרוחים מינמלים הוא שלאחר הליטוש כמעט ולא יראו את פוגות. החסרון הוא שחיתוך האריחים אינו תמיד ישר לגמרי, פוגות פתוחות ברוחב של 3 מ"מ למשל, סופגות את הסטיות של מידות האריחים לא שווים, ולכן נשאף תמיד לרצף במינימום רווחים בין האריחים.

כמה טיפים שכדאי לדעת על ליטוש אבן

 • ליטוש אבן יכול להתחיל לפחות כחודש ממועד סיום תהליך הריצוף וזאת ע"מ לאפשר לתשתית הריצפה להתייצב ולהיתיבש.
 • חשוב להתחיל את ליטוש האבן בסיום העבודות הבניין השונות העלולות לפגוע בריצוף.
 • מומלץ לבצע ליטוש שיש לפני צביעת הדירה, התהליך של ליטוש אבן מפזר אבק לכן מומלץ לבצע את הליטוש לפני הצבע
 • תהליך ההברקה יכול להתבצע רק לאחר שכל הנוזלים מהתשתית ומתהליך הליטוש התאיידו מהרצפה.
 • מומלץ להגן על האבן ע"י סילר - חומר המעכב חדירת נוזלים אל האריחים ומונע הכתמה.
 • אין באפשרות המכונות להתקרב סמוך לפנלים ליטוש לאורך הפנלים מבוצע עם דיסק.

תהליך ליטוש אבן נעשה במספר שלבים:

 1. חריצה - בשלב הראשון פותחים את כל המרווחים בין המרצפות (פוגות).
 2. שאיבה - לאחר הפתיחה של הפוגות שואבים אבק מהפוגות והמשטח.
 3. תיאום גוון - התאמת צבע המילוי, שלב זה הוא מאוד קריטי לקבלת משטח אחיד.
 4. מילוי - סתימה של החריצים בדבק TENAX המותאם לגוון המשטח.
 5. ליטוש - תהליך הליטוש מתחיל באבן גריסה ליישור המשטח. המשך הליטוש באבנים מהגס לעדין עד להחזרת המרקם החלק (גלזורה).
 6. סילר - מריחה של חומר נגד ספיגה, המונע החדרה של נוזלים וכתמים לאבן.

ליטוש אבן
ליטוש אבן
מילוי
מילוי
תיאום גוון
תיאום גוון
שאיבה
שאיבה
חריצה
חריצה

אזהרה ליטוש אבן נעשה ע"י אומנים בלבד

ליטוש אבן הוא מעשה אומנות הדורש ידע, מיומנות וניסיון רב, לכן יש לבחור חברת ניקיון שמתמחה בנושא של ליטוש אבן ומעסיקה עובדים או קבלנים שעיסוקם והכשרתם המקצועית היא ליטוש אבן בלבד!

פוליש קריסטל - לאחר ליטוש אבן

פוליש קריסטל הוא תהליך של יצירת שכבה מבריקה על גבי הרצפה לאחר ליטוש אבן. תהליך זה מבוצע באמצעות צמר פלדה ומכונת פוליש, בתהליך נוצרת ריאקציה כימית הגורמת להברקת פני האבן. חשוב לא לבצע את הקריסטל עד ליבוש מוחלט של הרצפה כנ"ל לגבי סילר. לאחר ביצוע פוליש קריסטל מומלץ לא לשטוף את המרצפות 3 ימים. בטיפול השוטף מומלץ להשתמש במגן קריסטל או במים נקיים בלבד.

תפקידי ההברקה הקריסטלית

 • פוליש לבית לפני ואחריהקטנת מידת הספיגה של האריחים.
 • מראה מבריק ומרשים.
 • הקריסטל משמש כטפלון הרצפה קלה יותר לניקוי.

חומר מונע ספיגה - לאחר ליטוש אבן

אין הכרח לישים סילר לאחר ליטוש אבן, אם אתם מתכוונים לבצע פוליש קריסטל. במידה ואינכם מתכונים לבצע הברקה מומלץ ליישם את הסילר לאחר גמר הליטוש. חשוב לוודא שהרצפה יבשה לחלוטין לפני מריחת הסילר, כיוון שהסילר יכול לכליאת המים והמלחים תחת הריצוף, דבר שיוביל להופעת כתמים שלא ניתן להסיר.

אופן יישום הסילר:

 • חידוש רובה וליטוש רצפהניקוי - בשלב הראשון מנקים את המשטח.
 • יבוש - לאחר ניקוי המשטח יש להמתין בסבלנות עד ליבוש מוחלט.
 • ישום - ניתן למרוח את הסילר בהברשה באמצעות רולר, מברשת או מטלית מיקרופייבר, ובהתזה.
 • סיום - אסור לדרוך על המשטח עד ליבוש מוחלט של הסילר.

 

 • לבדיקת מחירים של ליטוש אבן, לחצו כאן – מחירים


אם יש פרטים נוספים שכדאי שנדע, רשמו אותם כאןאין כמו רצפה נוצצת ומבריקה כדי להשרות בבית אווירה נעימה! הרצפה שלכם שחוקה? נעלם לה הברק? רוצים להעניק לה מראה חדש, רענן וזוהר שישנה את פני הבית לחלוטין? – תנו לצוות המומחים של חברת דוקטור פוליש למצוא את הפתרון הנכון והמבריק ביותר עבור הבית שלכם. פוליש רצפות דורש ידע רב, ניסיון, מיומנות, ומקצועיות שאינם נרכשים ביום אחד. אין שום סיבה שתצטרכו להתפשר על חברות פוליש וניקיון זולות, ואין צורך לקחת סיכונים מיותרים כשאפשר לבחור חברת פוליש מנוסה, רצינית ומקצועית, שאינה מתפשרת על איכות ושירות. הצוות המקצועי של ד"ר פוליש כולל אנשים מקצועיים מן השורה הראשונה, מהטובים והמנוסים ביותר בארץ, שעושים שימוש בטכנולוגיות ניקיון מתקדמות, בציוד חדיש, ובחומרים איכותיים, על מנת לספק לכל לקוח שירותי פוליש ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר שניתן למצוא כיום בישראל.

דוקטור פוליש - מומחים בפוליש רצפות ושירותי ליטוש אבן!

לקבלת שירות באחד מסניפי דוקטור פוליש הפזורים ברחבי הארץ השונים, אתם מוזמנים לבקר בדף אזורי שירות ולמצוא את סניף ד"ר פוליש הקרוב לביתכם..

אנו מעניקים שירותי פוליש בחולון, ובאזורים נוספים כגון - פוליש בירושלים, פוליש ברעננה, או שירותי פוליש בחיפה ובכל אזור הצפון, וכמו כן פוליש באזור באר שבע וכמובן גם באזור השרון - פוליש בהוד השרון, ובאזור השפלה והדרום - פוליש באשדוד, ובעוד אזורים רבים ונוספים של הארץ..

מכונת פוליש לרצפהחברת דוקטור פוליש מתמחה בניקיון בתים מקצועי וכיום היא נחשבת לחברת הניקיון המומלצת והמקצועית ביותר בישראל! הסניף הראשי של חברת ד"ר פוליש נמצא בעיר תל אביב, אך כיום יש לחברה סניפים רבים בכל אזורי הארץ השונים, וכל צוותי הניקיון שלנו עוברים באופן קבוע הדרכות מקצועיות והכשרות בסטנדרטים הגבוהים ביותר כדי לספק לכל קהל לקוחותינו שירותי ניקיון מקצועיים ואיכותיים ברמה הכי גבוהה שניתן למצוא!

חברת ד"ר פוליש מחזיקה ציוד ניקיון דירות אחרי שיפוץ, או ניקיון בתים פרטיים, מקצועי ומתקדם, שכל הזמן מתחדש בהתאם למה שענף הניקיון מציע ומחדש בתחום. דוקטור פוליש היא לא עוד חברת ניקיון בתים מומלצת, יש לנו דוקטורט בניקיון בתים מקצועי ואיכותי!

לקבלת הצעת מחיר עבור שירותי פוליש או ליטוש אבן, או בירור פרטים נוספים, אתם מוזמנים לשלוח את הפרטים שלכם בתיבת הצור קשר כדי שנציג החברה יחזור אליכם בהקדם עם כל המידע, או להתקשר לטלפון 1800-39-39-30 ולקבל מענה וייעוץ חינם לכל נושא בתחום ניקיון בתים ושירותי ניקיון בתים של חברת ניקיון מקצועית.

במקרים דחופים ניתן לפנות לטלפון 052-4883550. או בכתובת מייל - polish7@polish7.co.il

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת! ד"ר פוליש.