תחקיר מיוחד שנערך לא מזמן על ידי ערוץ 2 גילה מחדלים רבים בכל תחום הפוליש והניקיון בישראל.

למידע נוסף בנושא של פוליש וניקיון בתים, לחצו כאןפוליש וניקיון בתים.

 

כל הפרטים בכתבה שלפניכם:

חברות פוליש רבות מפרסמות את שירותי הניקיון שלהם במטרה להגיע למשפצי הדירות הרבים, ומצליחות להוליך אותם שולל בגלל חוסר ההכרות שלהם עם התחום.

אז ממה אתם צריכים להזהר? ואיך תדעו שחברת הניקיון שהזמנתם לא עובדת עליכם? כל הפרטים במדריך המיוחד שלפניכם:

כל מי ששיפץ בית או עובר לדירה חדשה נעזר בד"כ בחברת ניקיון. אבל מתברר שהתחום הזה רווי בחברות טובות מאוד מצד אחד, ומצד שני הענף הזה מאכלס גם הרבה חאפרים ונוכלים.

נדמה שאין ענף שמאכלס יותר חאפרים כמו ענף הניקיון, מדובר בענף שלא דורש הכשרה, שום תעודה ואפילו לא כלי עבודה יקרים במיוחד. למעשה כל מי שיש דלי וסמרטוט יכול לפרסם עצמו כחברת פוליש וניקיון, ולהציע מגוון שירותי ניקיון בתים לקהל הרחב.

 

אז עם מי תעבדו ? כיצד תבחרו ? איך תיזהרו….?

אז הנה הטריקים הנפוצים שבאמצעות עובדים עליכם:

 1. מגיעים בלי מכונההקבלן המנקה מגיע אליכם הביתה ללא כלים ומכונת פוליש שאתם שואלים אותו איפה מכונות הניקוי הוא מעמיד פני תמימם ומסביר לכם שאם אתםרוצים ניקיון יסודי תשלמו הרבה יותר ממה שסיכמתם
 2. חומצת מלחהניקיון בחומצת מלח פופלרי מאוד בכרב חברות הפוליש חלק מהמנקים שופכים אותם ישירות על הרצפה או הכיורים מה שעלול לגרום לחורים בבלטות ולכתמים שלא ניתנים להסרה
 3. כמויות עצומות של מייםחלק מהם גם משתמשים בכמויות עצמות של מיים מה שכמובן גורם לרהיטים להתנפח
 4. לא רוצים לבוא לראותאל תסתפקו בהצעת מחיר בטלפון לפי גודל הבית שלכם התעקשו שבעל המקצוע יבוא אליכם ויתן את הצעה בכתב
 5. אל תגלו שאתם לחוציםאל תגלו שאתם עוברים דירה מחר כך יסחטו אתכם פחות
 6. רוצים פוליש ווקסאם קבלן הניקיון מציע לכם למרוח ווקס בתוספת תשלום כמובן. כדאי שתזכרו, אם זה בית חדש רוב הסיכויים שאתם לא זקוקים לכך.
 7. מחירכמה כל זה אמור לעלות? המחיר המומלץ לניקיון של דירה סטנדרטית הוא בין 10-15 שקלים למ"ר. כלומר, נקיון של דירה בגודל 100 מטר יעלה בין 1200-1500 ש"ח. המחיר הזה אמור לכלול:
 • פוליש לרצפה
 • ניקיון יסודי של הפאנלים
 • ניקיון של ארונות המטבח
 • כיורים, ברזים, אמבטיות
 • ניקוי התריסים והחלונות
 • נקיון של המשקופים והדלתות

הערה: מתי תשלמו יותר? כאשר ישנם דברים המקשים באופן מיוחד על עבודת הניקוי. למשל: קרמיקה מחוספסת. במקרים בהם השיפוצניק השאיר לכלוך רב אתם עלולים לשלם אף 20 ש"ח למ"ר. אל תתפתו להצעות מחיר זולות מיידי הכי חשוב אם מציעים לכם ניקיון תמורת 600 ש"ח כדאי שתדעו אין חיה כזאת, זה לא הגיוני בסוף זה יעלה ביוקר.

למידע מפורט בנושא של מחיר פוליש רצפות וניקיון בתים, לחצו כאןמחירים.

 

להלן 10 טיפים, כיצד תבחרו חברת ניקיון איכותית:

 

 1. חפשו המלצותכמו בכל תחום, גם כאשר בוחרים חברת ניקיון עדיף לשמוע על המלצות מחברים מכרים וכו'. חשוב לקבל חוות דעת ממישהו שאתם סומכים עליו, מישהו שיוכל לתת לכם דעה כנה ואינו מונע משיקולים שיווקים. מעבר לחוות הדעת על אמינות חברת הניקיון, בררו על את טווחי המחירים, סוגי השירותים, איכות העבודה של המנקים, דיוק רצינות בעבודה ועוד…
 2. בחרו חברת ניקיון מוכרתגם אם אתם לא בקיאים בתחום, בעזרת חיפוש מהיר ברשת האינטרנט תוכלו למצוא מבחר של חברות ניקיון שונות. כנסו לאתרי החברות ושוטטו בהם. אתרים שיכילו הרבה מידע הכולל מאמרים בנושאים שונים, המלצות, פירוט מעמיק לגבי השירותים שהם מעניקים ואפילו קטעי וידאו שונים, יוכלו לספר לכם הרבה על החברה ולהבהיר לכם שמדובר בחברה רצינית. כל חברת ניקיון שלא יהיה לה אתר מושקע, כנראה שאינה גדולה או אמינה מספיק.
 3. בררו האם הניקיון כולל שימוש במוכנהבמקרים מסוימים המנקה מגיע אליכם הביתה ללא כלים ומכונת פוליש שאתם שואלים אותו איפה מכונות הניקוי הוא מעמיד פני תמים ומסביר לכם שאם אתם רוצים ניקיון יסודי תשלמו הרבה יותר ממה שסיכמתם. שאלו במפורש, האם הקבלן המנקה מגיע עם מכונת פוליש? אם הקבלן המנקה מתקשר לשאול אתכם איזה אוטובוס מגיע אליכם סביר להניח שהוא מגיע ללא מכונת פוליש ושואב אבק.
 4. אל תתפתו להצעות מחיר זולותהמחיר המומלץ לניקיון של דירה סטנדרטית הוא בין 12-15 שקלים למ"ר. כלומר, ניקיון של דירה בגודל 100 מטר יעלה בין 1200-1500 ש"ח. המחיר הזה אמור לכלול: פוליש לרצפה ניקיון יסודי של הפאנלים ניקיון של ארונות המטבח כיורים, ברזים, אמבטיות ניקוי התריסים והחלונות ניקיון של המשקופים והדלתות מתי תשלמו יותר? כאשר ישנם דברים המקשים באופן מיוחד על עבודת הניקוי. למשל: קרמיקה מחוספסת. במקרים בהם השיפוצניק השאיר לכלוך רב אתם עלולים לשלם אף 20 ש"ח למ"ר. אל תתפתו להצעות מחיר זולות מיידי הכי חשוב אם מציעים לכם ניקיון תמורת 600 ש"ח כדאי שתדעו אין חיה כזאת, זה לא הגיוני בסוף זה יעלה ביוקר.
 5. אל תסתפקו בהצעת מחיר בטלפוןלפי גודל הבית שלכם או מספר החדרים. התעקשו שבעל המקצוע יגיע אליכם יתרשם מהעבודה וייתן לכם את ההצעה בכתב לפני שאתם סוגרים.
 6. אל תגלו שאתם לחוציםאל תגלו לאף חברת ניקיון שאתם עוברים לדירה ביום למחרת, אם אינכם רוצים שיסחטו אתכם כמו לימון.
 7. בקשו הצעת מחיר בכתבבקשו מהקבלן המנקה לכתוב לכם את כל ההבטחות שהוא נתן לכם בע"פ. הניסיון מלמד שבעל מקצוע שצריך להתחייב בכתב מראש לתוצאות יהיה זהיר בהבטחותיו.
 8. אל תסמכו על תעודת אחריותאין דבר כזה אחריות על ניקיון. הבית לעולם לא יישאר נקי לעד. אם מציעים לכם אחריות על משהו שהוא לא אפשרי. כנראה שהאחריות הזאת שווה את הנייר עליו היא כתובה.
 9. לא תמיד אתם צריכים פוליש ווקסאם קבלן הפוליש מציע לכם למרוח ווקס בתוספת תשלום כמובן. כדאי שתזכרו, אם זה בית חדש רוב הסיכויים שאתם לא זקוקים לכך. במילים אחרות לא עושים פוליש ווקס על מרצפות מסוג קרמיקה או גרניט פורצלן.
 10. בררו עם איזה חומרי ניקוי עובדת חברת הניקיוןהניקיון בחומצת מלח פופולארי מאוד בקרב חברות הניקיון חלק מהמנקים שופכים אותם ישירות על הרצפה או הכיורים מה שעלול לגרום לחורים בבלטות ולכתמים שלא ניתנים להסרה. כדאי לוודא שאותה חברת ניקיון משתמשת בחומרי ניקוי איכותיים ולא חוסכת בעלויות על חשבונכם. אם אתם משומרי איכות הסביבה, וודאו כי החברה משתמשת בחומרי ניקוי ידידותיים לסביבה.

פנקו את עצמכם ואת ביתכם וחפשו לכם עוד היום חברת ניקיון שתעשה לכם סדר. זכרו לבחור חברה מוכרת, כזו שיש עליה המלצות. בחרו חברה המספקת שירותים שונים ועובדת עם מוצרים איכותיים ותיהנו תוך מספר שעות מבית מבריק.

או התקשרו לדוקטור פוליש: 1800-39-39-30

 

למידע נוסף בנושא של שירותי ניקיון לבית, לחצו כאןשירותי ניקיון לבית.