אלכוהול לבדו, לא יעיל בניקיון. בדומה למים, הוא עוזר להרטיב ולפרק חומרים מסוימים, הוא מתאדה במהירות אם נותנים לו להתייבש ולמעשה לאלכוהול יש את היכולת היעילה של האצת התייבשות פני הקרקע.

כשצריך להוריד שמן מנקבוביות של אבן טבעית, לאלכוהול אין יתרון אמיתי. בעוד שאלכוהול יכול להרוג חיידקים, חלק מהחיידקים נשארים אחרי שהוא מתייבש.

לעומת זאת,alcohol cleaning כשאלכוהול מעורבב עם מים וחומרים נוספים אפשר להגיע לתוצאות ניקיון בתים גדולות. כאשר מערבבים אלכוהול בצורה נכונה, הוא יאיץ את ההתאדות וההתייבשות של חומר הניקוי מבוסס על מים. החומרים הנוספים עוזרים לשבור את מתח המים מה שמאפשר חדירה טובה יותר אל החומר.

כמובן שרבים ממאיתנו חושבים על סוג האלכוהול ששותים, אם זה הרעל שלך אולי תשקול את זה:

הקוקטילים העסיסיים עם פלחי לימון מכילים חומצות. חומצות הממיסות את החומר "CaCO3", זהו חומר שנמצא בגיר שתחת לחץ נהפך לשיש ולטרוורטין.

אז בעוד אלכוהול יכול להציע חלק יעיל בניקיון, לבדו הוא לא מביא הרבה תועלת.

במקום זאת, שימוש בחומר ניקוי על בסיס אלכוהול ומים יכול להסיר שומנים בצורה יעילה . הוא מסייע לחומר הניקוי להכנס לנקבוביות ולנטרל יותר בקלות את החומצות..

חישבו על ספסל זיכרון, שנבנה למען חללינו הנופלים, הספסל הזה ספג בוץ, שפכים ועובש במשך שנים. אך בתוך 15 דקות עם המנקה הנכון הוא נראה יפייפה שוב. כן זה צורך הרבה, אבל עם הכלים הנכונים אפשר ליצור הבדל עצום.

 

למידע נוסף בנושא של ניקיון בתים פרטיים ובכלל – ניקיון בתים.