אנשים רבים אינם מודעים לכך שיש צורך לנקות דלתות באופן קבוע. אולי תופתעו לגלות זאת, אבל מחקרים מדעיים שנערכו לאחרונה הראו שידיות של דלתות, באם דלתות חדרים או דלתות של מקררים, הן מקור נפוץ להעברת מחלות. חשוב אם כן לא לזלזל בניקיונן ולשמור על כל הדלתות בביתנו נקיות. כמו כן, מומלץ מאד לנקות היטב את דלתות הבית וידיות הדלתות בעזרת חומר מחטא כאשר אחד מבני הבית חולה כדי למנוע הדבקה.

ניקוי דלתות הבית – הרושם הראשוני לבית שלכם

דלתות מגיעות במגוון של גדלים ועיצובים וחומרים: יש דלתות עץ, ויניל, זכוכיות, דלתות פטיו ועוד. האלמנט המשותף לכל הדלתות באשר הן הוא שכולן יושבות על ציר בעזרת מסגרת. כשאתם מנקים דלתות חשוב לשים לב שאתם מנקים את כל חלקי הדלת וסביבתה.

חשוב לוודא כי הדלת הראשית בבית שלכם נשמרת נקייה. בדלת הראשית יש לנקות בנוסף לדלת עצמה את כל אזור הכניסה, את המשקופים ובתי המזוזות. מעבר לחשיבות ההיגיינית של ניקיון יסודי של דלתות הבית, זיכרו כי כאשר אנשים נכנסים לביתכם, מראה הכניסה הוא הרושם הראשוני שמשאיר הבית.

פרט לניקיון עצמו, דלתות דורשות תחזוק נאות. יש לשמן את הצירים מדי כמה חודשים ולדאוג כי היא נעה על צירה כהלכה.

תחזוקה קבועה ונכונה השומרת על דלתות נקיות כוללת את הצעדים הבאים:

  • ניקיון אבק – דלתות כמו כל רהיט בבית צוברות אבק. יש לנקות את מסגרות הדלתות מאבק בעזרת מטלית נקייה. לאחר מכן טלו מטלית ונגבו ביסודיות את מסגרת הדלת. בדלת מעץ ניתן להשתמש בסבון שומני על כל משטח הדלת. נקו בכיוון של מרקם הדלת. בתום פעולת הניקיון יבשו את המשטח. עבור דלתות צבועות השתמשו בספוג ובחומר ניקיון כללי ואז ייבשו בעזרת מטלית יבשה.
  • ניקיון הידיות – השתמשו בחומר ניקיון כללי. נגבו היטב בעזרת מטלית לחה עד שכל הלכלוך הוסר ואז יבשו בעזרת בד יבש.
  • ניקיון חלקים מסוגי מתכת הדורשים תשומת לב מיוחדת – אם לדלת שלכם התקן מנחושת וודאו כי הינכם מנקים חלקים אלה בעזרת חומר ניקיון מתאים ועקבו אחר הוראות היצרן.
  • ניקיון זכוכית – אם לדלת שלכם יש חלק מזכוכית נקו את הזכוכית בעזרת מנקה חלונות לקבלת מראה בוהק.
  • ניקיון ידיות בעזרת חומר מחטא – כדי לשמור על היגיינה, סיימו את הניקיון של הדלת בניקוי הידית בעזרת חומר אנטי בקטריאלי שישמיד את החיידקים מפני המשטח.

 

למידע נוסף בנושא של שירותי ניקיון לבית, לחצו כאןשירותי ניקיון.

למידע נוסף בנושא של ניקיון בתים או ניקיון דירות, לחצו כאןניקיון בתים.

למידע נוסף בנושא של שירותי פוליש רצפות, לחצו כאןפוליש רצפות.

למידע ובדיקת מחירים לניקיון בתים, או מחיר פוליש לרצפה, לחצו כאןמחירים.