ניקיון חדר האמבטיה היא אחת מהמטלות הכי פחות נעימות בניקיון הבית. בשל השימוש התכוף שלנו בחדר האמבטיה, חדר זה מתלכלך במהירות גם אם נעשים מאמצים לשמור עליו נקי ומסודר. שמירה על חדר אמבטיה נקי דורשת עבודת ניקיון לעיתים תכופות. במדריך זה נסקור בקצרה כמה טיפים שימושיים לניקיון יעיל ומאורגן של חדר האמבטיה.

ניקיון חדר אמבטיה – הכלים

לפני שאתה מתחיל במשימה הטורדנית אך החשובה הזאת, אסוף לעצמך את כל המוצרים להם תזדקק בפעולת הניקיון. רשימה זו כוללת: דלי עם מים וחומר ניקיון, מברשת בעזרתה ניתן לצחצח משטחים עדינים, מברשת שיניים משומשת, ספוג, חומר מחטא, מסיר אבנית ועובש ומטלית יבשה.

לפני שמתחילים בפעולות הניקיון חשוב לארגן את חדר האמבטיה. כדאי מאד להסיר כל חפץ שיכול להפריע בדרכנו או להירטב במהלך הניקיון: בקבוקי שמפו, אבקת כביסה, שטיח אמבטיה וכו'.

ניקיון חדר אמבטיה – השיטה

כעת ניתן להתחיל לנקות. השתמש בספריי לחיטוי והסרת עובש לניקיון המקלחת. אם יש לך אמבט או דוד בחדר הרחצה רסס גם אותם ביסודיות. מקלחות יכולות לעיתים להיראות לנו נקיות אבל זהו רושם מוטעה. חשוב מאד להיגיינת הגוף לנקות את המקלחת והשירותים באופן תדיר. לאחר הריסוס חשוב מאד לא לשטוף מייד את המשטחים המרוססים. תן לחומר הניקיון זמן לבצע את פעילותו.

בזמן שהחומר עובד, ניתן לבצע את שאר המטלות הניקיון בחדר האמבטיה שלנו. כדי לנקות את המראות השתמש בחומר ניקיון למראות, רסס ביסודיות ונגב היטב למניעת סימני מריחה.

בשלב זה מגיע חלק בלתי נעים אך הכרחי – ניקיון האסלה. שפוך חומר מחטא לתוך האסלה. בעזרת מברשת האסלה נקה את פנים האסלה. שטוף עם מים ולאחר מכן השתמש במטלית לניגוב כסא האסלה.

כשהאסלה נקייה, ניתן בהחלט לומר שעברנו את החלק הגרוע ביותר בניקיון חדר האמבטיה.

כעת ניתן לעבור לניקיון הכיור. אם סביבת הכיור אינה ריקה, כדאי להסיר חפצים ותכשירים מסביב לכיור כדי שלא יפריעו לנו בניקיון. כעת נקה את הדלפק בעזרת חומר מחטא. עכשיו מברשת השיניים המשומשת שלנו תבצע את תפקידה: שפשף בעזרת המברשת להסרת כתמים עקשניים או עובש בכיור.

ניקיון חדר אמבטיה – הטיפ

קצת לפני סיום, תגלה את היתרון שבהשארת חומר הניקיון על שטחי המקלחת והאמבטיה. תגלה שלאחר ריסוס בחומר מומלץ, לא נשארה לך הרבה עבודה. נקה בעזרת ספוג את המקלחת, שטוף היטב להסרת חומרי הניקיון ולאחר מכן ייבש בעזרת מטלית יבשה כדי למנוע הצטברות עובש לפני שאתה מחזיר את שטיח האמבטיה שלך למקומו, נער אותו וודא שהוא נקי כדי שהלכלוך לא יחזור ויהרוס את עבודתך הקשה.

 

למידע נוסף בנושא של שירותי ניקיון לבית, לחצו כאןשירותי ניקיון.

למידע נוסף בנושא של ניקיון בתים או ניקיון דירות, לחצו כאןניקיון בתים.