ניקיון שואב אבק – המדריך המלא

שואב אבק בהחלט מקל על מלאכת הניקיון ומבצע עבודה יעילה באיסוף לכלוך, אבק ושערות. מה היתרון של שואבי אבק? כשאנו מטאטאים את הבית, הלכלוך בתהליך הניקוי עובר לאורך כל מרצפות החדר, ואינו נאסף ביעילות. בעזרת שואבי אבק אנחנו לא פשוט מזיזים את הלכלוך לאורך הבית כמו בטאטוא אלא באמת מוציאים את חלקיקי האבק והאלרגנים מחלל החדר. בפעולתו, שואב אבק יוצר ואקום חלקי דרך משאבת האוויר שלו באופן השואב אבק, לכלוך וחלקיקים אחרים לתוך החלק הפנימי שלו. הלכלוך בשואב האבק נאסף ונלכד בתוך מערכת סינון המאפשרת למנקה להיפטר בקלות מן הלכלוך בסיום הניקיון.

במאמר זה ננסה לתת לך כמה טיפים לניצול מקסימלי של היתרונות הגלומים בשואב האבק שלך.

בשנים האחרונות נכנסו לשוק המון מוצרים חד פעמיים חדשים לניקוי הבית. למרות הפופולאריות שלהם, לא כדאי לנו לשכוח את פוטנציאל הניקיון הגדול הגלום בשואבי האבק.

רוב שואבי האבק מעוצבים בצורה ההופכת אותם ליעילים בסוגים שונים של מטלות ניקיון ביתיות. שואבי אבק יכולים לעשות הרבה יותר מניקוי שטיחים ורצפות. בבתים רבים משתמשים בשואב אבק לניקוי שטיחים. ואכן, שואב אבק הוא אמצעי יעיל ביותר להסרת חלקיקים הנאספים בסיבים של השטיח. כל אחד מאיתנו המחזיק שטיח בבית או מגדל בעל חיים יתקשה מאד להסתדר בלעדיו.

בנוסף לשטיחים, כדאי לדעת שבעזרת שואב אבק ניתן לנקות ארונות, מזרונים, ובחלק מהדגמים גם את הרכב (תלוי בגודל ובעיצוב של הדגם שברשותך). בעזרת ציוד מתאים ושימוש נכון, שואב אבק יכול לקצר לנו את מלאכת הניקיון של כל חדרי הבית.

לפני שאיבת האבק, פנה את האזור שאתה מתכנן לנקות מרהיטים או חפצים גדולים העומדים בדרכך. כמו כן, חשוב לשים לב שלא מסתובבים ברצפה דברים בגודל בינוני העלולים להיתקע בצינור של שואב האבק ולגרום לו לחבלה.

כשאתה מתחיל במלאכת שאיבת האבק, התחל ממקומות גבוהים מעל פני השטח וסיים במקומות נמוכים. בבית שיש בו יותר מקומה אחת, התחל לשאוב את האבק מהקומה העליונה. בדרך זו תבטיח לעצמך שלאחר הניקיון חלקיקי האבק לא יעברו מהקומה העליונה לנמוכה.

כאשר מנקים חדרי שינה, כדאי מאד להגיע לאותם מקומות המוסתרים מעינינו. אמנם אנו לא רואים את השטח שמתחת למיטה שלנו למשל, אבל לכלוך ואבק בהחלט מצטברים שם. בעת שאיבת האבק, נסה להגיע בעזרת המוט של שואב האבק הכי רחוק שניתן מתחת למיטה, לשידות ולספות. מומלץ מדי פעם לשאוב אבק ממזרונים כדי להוריד את כמות האלרגנים המצטברת בהם.

בנוסף למזרונים, אפשר ורצוי להשתמש בשואב אבק לניקוי ארונות ומגירות. שואב אבק הוא דרך יעילה לנקות ארונות מטבח מפירורים שמצטברים בהם כל הזמן.

 

למידע נוסף בנושא של שירותי ניקיון לבית, לחצו כאןשירותי ניקיון.

למידע נוסף בנושא של ניקיון בתים או ניקיון דירות, לחצו כאןניקיון בתים.