למי שמכיר את טבע השיש יודע כי ניקוי שיש מצריך עבודה קשה ועדינה. כדאי מאד להבין את הזהירות הנדרשת בניקוי משטחים מסוג זה ולנהוג בהתאם. שיש הוא משטח המעניק לבית חזות נפלאה ויוקרתית. מעלה נוספת של השיש היא העמידות שלו. שיש מחזיק מעמד במשך שנים ארוכות בעזרת תחזוקה וניקוי יעילים המתאימים לתכונותיו. אם החלטתם להשקיע והשתמשתם באריחי שיש לרצפה שלכם או לאמבטיה, כדאי שתדעו כיצד לנקות את השיש כהלכה כדי להימנע מלפגוע בו. אם תנקו את השיש כמו שצריך הוא יבריק כאילו רק עכשיו הוא יצא מהחנות וזו תהיה התמורה הנאה ביותר עבור ההשקעה הכספית שלכם.

 

למידע נוסף בנושא פוליש לשיש, לחצו כאןפוליש לשיש

 

דרכים לניקוי שיש מבלי להזיק לו:

הכלל הראשון בשמירה על שיש – לעולם, (ואנו שווב מדגישים לעולם!), אין לנקות אותו בעזרת חומצות או חומרים חומציים אחרים כמו חומץ. חומצה יכולה לגרום לשיש נזק בלתי הפיך. השיש נוטה לספוג חומרים נוזליים כמו חומצה, מה שמשאיר חריטות ושריטות על השכבה העליונה שלו. פגיעות כאלה פוגעות קשות באיכות השיש.

ניקוי שיש – חומרים

כדאי לנקות שיש עם חומרים עדינים בעלי רמת חומציות נייטרלית. תמיד מומלץ לבדוק כי חומרי הניקוי שאתם משתמשים בהם מיועדים עבור ניקוי שיש כפי שמפורט על ידי היצרן. עם זאת אל תסמכו על יצרנים הממליצים על חומרים מרוכזים מאד.

ניקוי שיש – תחזוקה

כדי לשמור על איכות השיש יש להשגיח עליו מנזקים אפשריים. אל תניחו עליו כוסות, במיוחד לא כוסות המכילים משקה חם. אם בכל זאת קרה ונשפך נוזל על השיש דאגו לייבש אותו במהירות.

מדי פעם, נקו את משטח השיש שלכם בעזרת מטלית לחה לאחר שטבלתם אותה במים חמימים. בניקיון סדיר של השיש אין צורך לשפשף את השיש וגם אין צורך להשתמש בכימיקלים.

מדי כמה חודשים נקו את השיש בעזרת חומר ניקוי עדין ולא מרוכז. חומר כזה מספיק בהחלט להעניק לשיש שלכם מראה מבריק. לאחר הניקוי בעזרת בד לח, חשוב מאד לייבש את השיש, אפשר בעזרת מגבת נייר, וזאת בשביל למנוע מהנוזל להיספג בתוך השיש.

לעיתים הניקיון הזה אינו מספיק אינטנסיבי. במקרים כאלה מומלץ לרכוש חומרי ניקוי מיוחדים עבור ניקוי שיש ולעקוב אחר הוראות היצרן. כמו כן, ניתן להתייעץ עם חברת ניקיון המתמחה בנושא.

 

למידע נוסף בנושא של שירותי פוליש רצפות, לחצו כאןפוליש רצפות.

למידע ובדיקת מחירים לניקיון בתים, או מחיר פוליש לרצפה, לחצו כאןמחירים.