מדריך לניקוי מקררים מקצועי

ניקיון מקרר הוא מטלה מפרכת ומטרידה במיוחד, אלא אם כן אתה נהנה מלחפור בשאריות של אוכל, לנקות חומרים דביקים ולפנות ירקות רקובים. בהנחה שלא, אתה כנראה כמו כולנו, משתדל לדחות את המטלה הזאת כמה שרק אפשר. עם זאת, חשוב מאד להקפיד על ניקיון המקרר בכדי לשמור על בריאותינו. המקרר יכול להיות אחד המקומות המלוכלכת בבית ובשל טבעו, הוא צובר הרבה חיידקים.

גם כאשר אנו מפעילים את המקרר על הטמפרטורה הרצויה, בקטריה ועובש מצליחים לחיות ולשגשג. אם אי פעם שכחתם חלב או גבינה במקרר לשבוע שבועיים אז בוודאי תדעו על מה אנו מדברים. כולנו מתמלאים במבוכה במקרה ואורח שמגיע לביתנו פותח את המקרר והמקרר נראה כמו פח אשפה. אם המצבים האלה מוכרים לך, בוודאי תוכל להיעזר בכמה טיפים לניקיון המקרר.

לפני שמתחילים, פנה את כל המוצרים מהמקרר. שים אותם על שולחן או העבר לקופסא באופן זמני. סדר את המוצרים שהוצאת מהמקרר לפי סוגי מזון, לדוגמא מוצרים חלביים, רטבים וכו'.

בצעד הבא פנה בזהירות את כל המדפים, המגירות והמחיצות שיש לך במקרר ושים אותם באמבט. רסס את כל החלקים בעזרת חומר ניקיון מתאים או חומר חיטוי מסחרי. אל תשטוף את חלקי המקרר מייד, תן להם לשבת באמבטיה עם חומר הניקיון. בזמן הזה המשך בניקיון חלל המקרר.

דאג לחבוש כפפות גומי בזמן הניקיון כדי להגן על העור שלך מכימיקלים. טבול ספוג בתוך דלי עם חומר ניקיון מדולל במים. נגב את פנים וחוץ המקרר בעזרת הספוג. כאשר הלכלוך מצטבר קח מגבת נייר ואסוף אותו. כדי להגיע לפינות ומקומות קטנים, השתמש במברשת שיניים לאחר שטבלת אותה בחומר מחטא.

כאשר סיימת לשפשף את הלכלוך, נגב את המשטחים בעזרת בד נקי, טבול אותו במים חמימים כדי להסיר את תמיסת הניקיון. חייבים לוודא כי המשטחים יבשים בתום הפעולה, לכן מומלץ מאד לעבור שוב עם מטלית בעלת כושר ספיגה גבוה.

כדי להחליט אם עשית עבודה טובה, השתמש בחוש הריח שלך. אם המקרר עדיין אינו מריח טוב, שים קופסא של אבקת סודה באחד מהמדפים שבדלת המקרר. אבקת סודה סופגת ריחות ומספיק להחליף אותה אחת לחודש.

כעת נחזור למגירות ולמדפים שהכנסנו לאמבט. שטוף אותם היטב עם מים ושפשף עם ספוג כדי לוודא שכל הלכלוך שנדבק הוסר. ייבש עם מגבת נייר והחזר כל חלק למקומו במקרר.

אל תשכח לפני שאתה מחזיר את המוצרים למקרר, לבדוק שכולם טריים ושאין מוצרים שפג תוקפם.

 

למידע נוסף בנושא של שירותי ניקיון לבית, לחצו כאןשירותי ניקיון.

למידע נוסף בנושא של ניקיון בתים או ניקיון דירות, לחצו כאןניקיון בתים.

למידע ובדיקת מחירים לניקיון בתים, או מחיר פוליש לרצפה, לחצו כאןמחירים.