איך עושים פוליש – חלק 1

 

 

כל אחד יכול להפעיל מכונות פוליש ואני יכול ללמד אפילו ילדה בגיל 6 איך להפעיל מכונת פוליש.
רוצים לראות? בבקשה…
לאחר שתראו את הסרטון הזה עד סופו, תדעו גם אתם איך להפעיל מכונות פוליש!

זהו סרטון ראשון בסדרת סרטוני הדרכה שאני מתכוון לפרסם בנושא תפעול מכונת פוליש, אז אם זה מעניין אתכם – זה הזמן להירשם לערוץ היוטיוב שלי וללחוץ על הפעמון, ככה תקבלו התראה כל פעם שיוצא סרטון חדש בהמשך לסדרת סרטוני ההדרכה שלי שמסבירים איך לתפעל מכונת פוליש.

לפני הכל, אציג את עצמי

למי שלא מכיר אותי, לפני הכל אציג את עצמי. שמי ברק שרעבי ואני בעסקי הפוליש מגיל צעיר. אצלי הכל התחיל כשיצאתי לעבוד כדי לעזור להורים. מצאתי עבודה בניקיון ומאז נשארתי בתחום. במשך השנים למדתי מהרבה אנשים אחרים טיפים וסודות בתחום הניקיון, וגם יצא לי ללמד מאות אנשים איך לעשות פוליש לרצפה ואיך לנקות כמו מקצוען.
אני מאוד אוהב ללמד, אז בואו נתחיל..

ראשית נכיר את כל חלקי המכונה:

למכונה שני כפתורי הפעלה שעושים את אותה פעולה
כפתור ביטחון שמונע הפעלה בטעות של המכונה, במכונות אחרות הכפתור הביטחון יכול להראות קצת שונה
ידית שאם נלחץ עליה נוכל לכוון את הזרוע של המכונה
מיכל אותו נוכל למלא בחומר ניקוי שבו נרצה להשתמש
ברז דרכו החומר עובר ע”י צינור מהמיכל למכונה

במכונה שלי יש כפתור בורר מהירויות, לא בכל מכונה יש את הכפתור הזה, אבל במכונה שלי יש. אפשר לעבוד במהירות נמוכנה של 170 סיבובים בדקה או במהירות גבוהה של 340 סיבובים בדקה. שימו לה אם הבורר נמצא על 0 המכונה לא תעבוד.

שלב ראשון

המכונה מגיעה עם צלחת ראשית עם קוצים. בשלב הראשון נרכיב את הצלחת הראשית , נשכיב את זרוע המכונה עד הרצפה, בלי ללחוץ על שום כפתור, ונרכיב את הצלחת הראשית בסיבוב בדרך הזאת (כפי שאתם רואים בסרטון).
בשום מקרה לא נפעיל את המכונה עם הצלחת הראשית בלבד, כי אם נעשה את זה נגרום נזק לקוצים של הצלחת הראשית. אז נניח סקוטץ’ ליד המכונה ונרים חזרה את המכונה, כך שהצלחת של המכונה תשב בדיוק על הסקוטץ’.

ועכשיו נלחץ על הידית לכיוון הזרוע של המכונה ונכוון אותה לגובה המותנים שלנו.
 לא נמוך מידי – כי אחר כך ישבר לנו הגב.
 ולא גבוה מידי – ככה לא תהיה לנו שליטה טובה במכונה.
 נכוון לגובה המותניים – זה הגובה הנכון.

הפעלת המכונה

כאשר נרצה להפעיל את המכונה נלחץ קודם על כפתור הביטחון ואחר כך על אחד משני כפתורי ההפעלה, או על שניהם יחד, ונפעיל את המכונה. למכונה שני כיוונים – למעלה ולמטה. כשנרים את הידית למעלה, המכונה תזוז ימינה. וכשנוריד את הידית למטה, המכונה תזוז שמאלה.

שימו לב – כשאתם מרימים או מורידים את הזרוע, תעשו את זה בעדינות עם רגש, כדי שהמכונה לא תברח לכם בחדות לאחד הצדדים. תעשו את זה במשך 5 דקות לפחות בשטח פתוח, עד שתתרגלו.

שימו לב כי בשלב הזה המכונה מסתובבת סביבי כמו מחוגה, בשביל שהמכונה תזוז ימינה או שמאלה בקווים ישרים אני צריך להזיז את הגוף יחד עם המכונה בצעדי רדיפה, אם אני רוצה להתקדם קצת קדימה פשוט אדחף קצת את המכונה קדימה, ואם אני רוצה ללכת אחורה, אמשוך את המכונה אלי. ככה צריך לעבור על כל המשטח, שתי וערב לאורך ולרוחב.

מומחה לניקיון בתים בר עמוד

בסרטונים הבאים

 

בסרטונים הבאים אני הולך להראות לכם איזה סוגי פוליש יש, איך יודעים איזה סוג פוליש מתאים לרצפה שלכם, ובעצם – איך עושים פוליש?
אז אל תשכחו להירשם לערוץ היוטיוב שלי וללחוץ על הפעמון, כדי שלא תפספסו.
זהו חברים, אם אהבתם את הסרטון אל תהיו קמצנים – תפרגנו לי בלייק 🙂
יאללה בי.